( دستگاه لیزر دستگاه لیزر خرید نخل سیکاس (

برای کسب اطلاعات اضافه در هنگام ( خرید نخل سیکاس ( اطلاعات تحت موءثر خواهد بود .

مشخصات :

واژه سیکاس یک اسم تیپی است و به گیاهانی از خانواده Cycadها اطلاق میشود . سیکاس متبوع ما و سیکاسی که بیشتر در جمهوری اسلامی ایران کشت شده با اسم Cycas revoluta علمی و از فامیل بدور پالم‌ها به شمار می رود .

سیکاس باطن سوئیت

گیاهی زیاد متقارن است با برگهای درخشان و سبز تیره که روی تنه ضخیم معمولا پرزدار قرار گرفته‌اند . به طور معمول قطر تنه نزدیک به ۲۰ سانتی متر میشود ولی بیشتراز این نیز می‌شود . قطر تنه در گیاهان برنا نادر است , البته با بالا رفتن سن قطر تنه نیز فراتر می‌رود و شکل نخل به خویش میگرد . در گیاهان کهنسال طول به ۶ - ۷ متر ( بیش تر از ۲۰ فوت پرورش ) می رسد , البته در کل گیاهی است مضاعف نماید رشد و نیاز به حدود ۵۰ - ۱۰۰ سال برای رسیدن به‌این طول دارااست . ( در کشور ایران بیشتراز ۸۰ تا ۱۰۰ سال از ورود این گیاه نمیگذرد و مسن‌ترین سیکاسهای ایران اکثر وقت ها , قدی بالاتر از ۲متر ندارند ) .
تنه گهگاه می تواند تعدادی بار منشعب شده در فیض ساخت یک سری رمز برگ بکند .

سیکاس فضای سبز

برگ ها سبز نسبتا درخشان و در حدود ۵۰ - ۱۵۰ سانتی متر طول دارند . اکثر وقت ها کشت و عمل سیکاس در مزارع آن برای ساخت برگ سیکاس است که بریده شده و سبز آن در تزئینات نوع دستگاه لیزر و خودرو عروس و برگهای کم آب شده در ایجاد آثار هنری دستگاه لیزر خشک مصرف میشود .

در حین هنگامی که گیاهان از سن باروری میباشند . برگها به صورت دستگاه ایران روتک لیزر ( شکل دستگاه لیزر های دستگاه لیزر رز , با محل پیوستن یکسان و در مسیر یک دایره به قطر تقریبی ۱ متر ) قرار میگیرند . معمولا هر ساله یکبار یا این که دوبار از محل انتهای ساقه ( که در واقع شکلی شبیه مخروط دارااست ) برگهای جوان و نو ظاهر میشوند . این برگها با همدیگر به مرور بالا میایند و براین اساس ارتفاع گیاه چند‌سانتی‌متر بیش تر می‌شود . معمولا برگهای سری قبل به مرور زرد رنگ می‌شود و از بین می‌رود یا این که باغبان خود آن‌ها‌را می‌چیند . چرا‌که در سالی که از قدمت این برگها میگذرد زیبایی خویش را نسبت به برگهای جوان از دست داده‌اند .

سیکاس تنومند و قشنگ

سیکاس از خانواده‌ Cycadaceae است , تک لپه‌ای و دو اساس است ( گیاه سیکاس نر از گیاه سیکاس ماده مستقل است و برای گرده افشانی نیاز به هر دو وجود دارد . سیکاس نر دستگاه لیزر ی به صورت کله قند بلند تولید میکند و سیکاس ماده دستگاه لیزر ی کروی صورت می سازد که بوسیله حشره ها , باد یا آدم قابل گرده افشانی است )

سیکاس به دلیل رویش کم‌ , گیاهی نسبتا لبریز ارزش و از لحاظ زیبایی و شکیل بودن گیاهی گران‌قیمت و تشریفاتی به حساب می رود و اغلب زینت بخش سالنهای بزرگ ادارات مکانهای تجاری و خانگی است .

روش تکثیر :
سیکاس بوسیله بذر یا مستقل کردن پاجوش‌هایی که خود گیاه ایجاد میکند تکثیر میگردد .

کاشت بیرونی :
سیکاس در باغبانی گرمسیر از محبوب‌ترین نخلهاست و در شمال ایران ( گیلان و مازندران ) و مرکز و جنوب کشور ایران ( در مناطقی که شرایط محیطی مهیا شود ) قابل کشت در باغچه و فضای سبز است .

سیکاس در فضای آزاد

کاشت آپارتمانی :
ازآنجاکه سیکاسها فروغ و روشنایی زیادی لازم دارا‌هستند در سوئیت و خانه یا این که پاسیو میباست در محل پر‌نور با حداکثر روشنایی ممکن قرار داشته باشند . حدالامکان در تابستانها در صورتیکه موقعیت اذن دهد خوب تر است گیاه را به بیرون از خانه منتقل کرد و مدتی را معرض حالت طبیعی قرار بخشید .
آبیاری دستگاه لیزر دان قبل از خشک شدن خاک و خاک نرم و حاذق برای گیاه حتمی است .


آفات و بیماریها :
شپشکهای سپردار به برگها و شپشکهای دیگر معمولا به پیاز برنا و ساقه آن هجوم می‌کنند . زنگها و دیگر بیماریها قارچی نیز برگها را آرم می‌روند .

عکس های از سیکاس :


سیکاس 1
سیکاس 1
سیکاس 2
سیکاس 2
دستگاه لیزر دهی سیکاس نر
دستگاه لیزر دهی سیکاس نر
بذردهی سیکاس ماده
بذردهی سیکاس ماده
بذردهی سیکاس ماده 2
بذردهی سیکاس ماده 2
سیکاس 3
سیکاس 3
سیکاس 4
سیکاس 4
سیکاس 5
سیکاس 5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *