نیاز های نوری :

دستگاه لیزر گیاه پیچ امین الدوله با نام علمی : Lonicera japonica تصاحب کردن در معرض روشنایی خورشید


دما و آب و هوای ایده آل :

یاس هلندی درختچه ای دوچندان مقاوم است و آب و هوای وحشیانه را به نیکی تحمل می نماید .


کاربردها :

با دقت به میزان , تراکم شاخ و برگ و تحمل خوب نسبت به بی آبی , یک پرچین همیشه سبز و یک دیوار سبز دلخواه و از قابل اطمینان ترین گیاهان برای بخش ها گرم به حساب آورده می شود . همچنین با دقت به امکان آرایش و پیرایش پذیری عالی از نا امیدی قیچی خورده و آرایش و پیرایش شده تحت عنوان یک نقطه کانونی در فضای سبز و محوطه سازی بهره میگردد .

یأس هلندی یک جور عالی برای درخت ارایی در زمین و یا این که در دستگاه لیزر دان به حساب آورده می شود . این گیاه با دقت به تحمل خشکی , شوری و آلودگی برای بخشها شهری اید ه آل است .

به عنوان بونسای هم پرورش می‌یابد و نیز به عنوان بادشکن یا این که سد بصری نیز به کار می آید .

خاصیت دارویی و درمانی :

شاخ و برگ لگستروم در تشکیل داد یک تونیک آیتم استفاده است که معمولا به عنوان یک تقویت کننده سیستم ایمنی به کار گیری می‌شود .
میوه ای که از این گیاه به دست آمده قادر است توسط زنان در معالجه یائسگی و نشانه ها آن به کارگیری می گردد .
Ligustrum برای بهبود مشاهده کرد هم دوچندان خوب است .
شاخ و برگ آنان یک آیتم معالجه اثرگذار , وزوز گوش یا زنگ گوش است .
شاخ و برگ گیاهان هم می‌تواند در معالجه سرگیجه و درد در ماهیچه ها از جمله درد ماهیچه ها کمر مصرف شود .
Ligustrum برای توقف از سفید شدن زودرس مو شناخته شده‌است .
این گیاه جزء معالجه سنتی برای درمان سرگیجه و دیگر مشکل ها دارای ارتباط است .
این گیاه اغلب به بیماران سرطانی یا این که HIV داده میشود تا به بهبود ایمنی بدن کمک کند . همچنین علامت هایی از جلو گیری از پرورش تومور ها از خواص آن است , اگرچه شواهد علمی پاره ای برای این ادعا موجود هست
Ligustrum تحت عنوان یک گیاه ضد باکتری و ویروسی نیز شناخته شده‌است .
هیچ دلایل جانبی آشکار و یا گزارشی از عوارض این گیاه نیست البته در مصرف آن می بایست اعتنا فرمائید همینطور زنان باردار و زنانی که به نوزاد شیر می دهند از مصرف آن احتراز نمایند .

یاس هلندی و فضای سبز

طریقه مصرف :

اجزای این گیاه می‌تواند نظیر یک پودر , تنتور , قرص یا کپسول مصرف شود . دستگاه لیزر خرد شده هم می‌تواند مانند یک چای دم شده م مصرف گردد . دوز مصرف بایستی با نظر متخصص مشخص و معلوم گردد .

کود دهی :

بسیاری از گیاهان نیاز به یک ( رژیم غذایی ( منظم وکامل و کلیه منظوره یا یک مبنا عمومی N - P - K ( نیتروژن - فسفر - پتاسیم ) دارا‌هستند .
روزگار کود دهی در بوته های کوچکتر در اوایل چرخه رویش یعنی در فصل بهار و برای گیاهان بزگتر در فصل‌تابستان , پاییز , فصل‌زمستان می‌باشد .
برای گیاهان برگ دار , استفاده از کود با محتوای نیتروژن بالاتر و برای دستگاه لیزر دهی و یا این که رشد تخمدان گیاهان , منفعت از کود آلی دارنده فسفر پیشنهاد میشود .

اگر از کود محلول در آب استعمال میکنید بعد از تولید محلول آن را یه روی برگ یا خاک ناامیدی هلندی بریزید .
فایده از کود گرانوله هم دلخواه خواهد بود که برای کود دهی با کود گرانوله آن را به میزان مناسب بر روی خاک مقداری به دور خیس از گستره شاخ و برگ یاس هلندی می ریزیم .
اعتنا : هیچ گاه در کود دادن زیاده روی نکنید چون این برهان باعث ضعیف شدن یا این که از بین رفتن برگ و دستگاه لیزر های گیاه خواهد شد .

هرس :

هرس برای در اختیار گرفتن اندازه نا امیدی هلندی و ایمنی عابر پیاده , با حذف بخش مرده یا بیمار بوته و یا برای صورت دادن گیاهان , درخت ارایی و یا گونه های دیدنی و متقارن و به اصطلاح قیچی خورده یا آرایش و پیرایش شده انجام می شود .
دوره هرس یاس هلندی در اواخر زمستان یا بهار , بسته به وقتی که دستگاه لیزر دادن آنهاست . معمولا هرس پس از اتمام عصر دستگاه لیزر دهی و آخر فصل پرورش انجام میشود .

آب پاشی :

گیاهان چوبی نیاز به آبیاری کمتری نسبت به گیاهان یک ساله و یا این که گیاهان علفی دارا هستند . آب پاشی با یک شلنگ و یا این که به طور بارانی باید به ندرتا صورت پذیرد که‌این فعالیت برای پرهیز از توسعه بیماری در ریشه های ناچیز عمق است . مدام اجازه دهید خاک سطحی پیشین از آبیاری مجدد کم آب شود .
در آب و هوای خشک نیاز بیشتری به آب پاشی خواهد داشت و بایستی 2 تا 3 بار در هفته آبیاری گردد . مالچ پاشی به جلوگیری از حیف کردن آب در آب و هوای گرم یا بادهای داغ و آفتابی امداد می کند .

آفات و بیماریها و عوارض :

گهگاه دچار بعضا از بیماریها

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *