در دست گرفتن بیولوژیکی دستگاه لیزر

محصولات جانبی حاصل از آب و کود می تواند هر دو به کار گیری می شده و برای آبیاری زمین های زراعی نزدیکی قضیه استفاده قرار گیرد .
گیاه پالایی , تصفیه فاضلاب
در مهار پرورش ریشه pigra Mimosa دستگاه لیزر ابریشم پژوهش ها موفقی بر روی سنبل آبی انجام یافته شده است . دستگاه لیزر
بقیه کاربردها
در شرق آفریقا , سنبل آب از دریاچه ویکتوریا منفعت تحت عنوان غذا دام و کود آلی استعمال می شود و ه دستگاه لیزر ر چندین مطالعه سنبل آب برای استفاده دوچندان محدود برای تولید صفحه صورت گرفته با این حال از آنها برای ایجاد برگه در یک مقیاس کوچک منفعت میشود .


خواص دارویی و درمانی :

در Kedah مالزی , دستگاه لیزر ها برای درمانی پوست اسب از bioherbicidal که گون های ( تونیک ( است استفاده می‌شود .
دستگاه لیزر
طریقه مصرف :
دستگاه لیزر
ریش دستگاه لیزر ه های سنبل آبی رنگ به صورت طبیعی جذب آلاینده ها , از جمله سرب , جیوه و استرانسیوم - 90 , و همچنین بعضا از ترکیبات آلی که گفته می‌شود سرطان زا می باشند باشد . سنبل آب را می بضاعت و توان برای تصفیه فاضلاب کشت .
درجاوه بعضی وقت ها طبخ و خوردن قطعات سبز و دستگاه لیزر سنبل آبی‌رنگ رایج شده‌است .
دستگاه لیزر
در کشور‌ایران :

تیتر حذف شیمیایی و مکانیکی اکثر وقت ها بیش از حد گران و بی اثر است از این رو پژوهش ها در موضوع عوامل کنترل بیولوژیکی برای رویارویی با آب سنبل در دستگاه لیزر پیاز کروکوزمیا ابتدا شد . پژوهش ها وزارت کشاورزی آمریکا بر روی سه مدل از سوسک شناخته شده برای تغذیه سنبل آبی رنگ , Neochetina bruchi , N . eichhorniae و سنبل خوار Sameodes albiguttalis . گونه سرخرطومی در ایالات ساحلی , از جمله لوئیزیانا , تگزاس و فلوریدا , که در آن هزاران جریب آلودگی از سنبل آبی موجود است انجام گردید . یک ده سال بعد در 1980مشخص شد که در لایه سنبل آبی رنگ به اندازه 33 % کاهش داشته است .

با این وجود , بجهت چرخه معاش کوتاه سرخرطومی که فقط نود روز است , محدودیت هایی در اینگونه جنگ بیولوژیکی برای سرکوب بدون نقص سنبل وجود داشته است . این سرخرطومی با تناول کردن بافت , که باعث به تلف کردن خاصیت شناوری برای گیاه می گردد در غایت موجب غرق شدن گیاه می‌گردد . اگر‌چه شواهدی از رسیدن به موفقیتهایی محدود در استفاده از سرخرطومی , از آن زمان در بیش تر از 20 مرز و بوم دیگر منتشر شده شده‌است با این وجود , راه کنترل با کنترل ورود مواد پرخاصیت بیش تر از حد و پیشگیری از توسعه و گسترش این گونه تحت عنوان موثرترین راه و روش باقی‌مانده است .

خاک دلخواه :

سنبل آبی گیاه بومی آبزی حوضه آمازون است , و معمولا با انواع مهاجم فراوان مشکل ساز در بیرون از محدوده ساکن آن می‌دانند . این گیاه در دو سال پیشین وارد تالابهای استان گیلان خصوصا تالاب لا به لا المللی انزلی , تالاب عینک رشت و یک‌سری آب بند شهرستان شفت گردیده است . یک نوع غیر مستقر است و توسعه و گسترش سرعت بالا آن و پوشش کامل مرحله آب موجب بروز خلل ها عدیده زیست محیطی خصوصا کاهش تنوع زیستی و مرگ تدریجی تالابها را آماده مینماید . بنابراین می بایست در یک اقدام علمی و اجرایی نسبت به معدوم سازی این مدل مبادرت گردد .

منبع : ویکی پدیاLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *